Universitatea Craiova o elimină pe CFR Cluj din Cupa României

16-imile Cupei României: Universitatea Craiova - CFR Cluj 1-0

După eșecul din campionat, Universitatea Craiova a intrat pe teren în meciul din Cupa României cu CFR Cluj pentru a-și lua revanșa, lucru care s-a și întâmplat. Oltenii, cu o echipă schimbată aproape în totalitate, s-a impus, scor 1-0, în fața CFR-ului. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Lyes Houri, aflat la prima reușită în tricoul Științei. Acesta a punctat cu un șut foarte frumos din afara careului. Universitatea a avut șansa în repriza secundă, în prelungiri, să facă 2-0, dar Elvir Koljic a ratat incredibil. După victoria din această seară, Craiova merge în optimile Cupei, în timp ce în campionat așteaptă vizita lui Dinamo, luni, de la ora 21:00.

Universitatea Craiova: Lazar - Conte, M. Constantin, Screciu, Vătăjelu - Vînă, Fedele, Houri - Cîmpanu, Markovic, Baiaram
Rezerve: Pigliacelli, Găman, Bancu, Căpățînă, Nistor, Ivanov, Ivan, Gustavo, Koljic
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

CFR Cluj: Figueiredo - Butean, Cestor, Hoban, Fl. Ștefan - Boateng, Rodriguez - Chipciu, Deac, Tahiri - Gondiu
Rezerve: Hindrich, Graovac, Ciobotariu, Sigurjonsson, Gîdea, Fofana, Rusu, Celar, Fica
Antrenor: Dan Petrescu

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?
"Suntem datori, poate în acest an de grele încercări mai mult decât oricând, să ne întoarcem la valorile și principiile care îi luminau pe înaintașii noștri, acum mai bine de un secol" -- Cosmin Vasile, preşedinte CJ Dolj ...
© Copyright 2008 - 2021 Lupa. Toate drepturile rezervate.