Sport
Tractorul Cetate a obținut biletele pentru liga a 3-a! Vezi aici toate câștigătoarele de baraj

Campioana județului Dolj, Tractorul Cetate, a câștigat, scor 1-0 (0-0 în tur), barajul de promovare în liga a 3-a, cu Unirea Brânceni. Unicul gol al partidei de la Cetate a fost marcat de Cătălin Poenaru în ultimele momente ale duelului. 

Sâmbătă, 22 iunie, au avut loc meciurile retur din cadrul barajului pentru promovarea în Liga 3. Câştigătoarele dublei manşe au obţinut dreptul de a evolua în ediţia 2019-2020 a competiţiei Liga 3, sub condiţia înscrierii în campionat. Sezonul va începe pe 24 august 2019 şi va avea la start 80 de echipe împărţite în cinci serii a câte 16.

Iată rezultatele de sâmbătă, echipele promovate fiind marcate cu albastru:

REGIUNEA 1, NORD-EST

AFC Viitorul Albeşti (BT) – CSM Bacău (BC) 1-1 (0-0) / în tur, 0-5
Andrei Letos (90+3 – pen.) / Cosmin Zarzu (75)

FC Ozana Târgu Neamţ (NT) – CS Viitorul Liteni (SV) 1-2 (1-1) / 4-1
Corin Apreutesei (1) / Ionuţ Duţică (20), Andrei Bijec (67)

Moldova Cristeşti (IS) – ACS Huşana Huşi (VS)
Nu s-a disputat

REGIUNEA 2, NORD-VEST

ACS Unirea Mirşid (SJ) – CS Viitorul Ulmeni (MM) 2-0 (0-0) / 2-2
Ciprian Pavel (48, 80)

CS Minerul Rodna (BN) – CSM Satu Mare (SM) 1-1 (1-0) / 0-5
Lazăr Boldiş (24) / Gabriel Cădar (53)

CSC Sânmartin (BH) – CS Floreşti (CJ) 2-0 (0-0) / 2-0
Sergiu Pop (59), Ionuţ Ban (65)

REGIUNEA 3, CENTRU

ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – CS Gheorgheni (HR) 2-1 (0-0) / 3-2
Gabriel Tănase (59), Ioan Stoia (72) / Andrei Ţepeş-Bobu (87 – pen.)

ASC Olimpic Zărneşti (BV) – ACS Stăruinţa Zagon (CV) 3-2 (1-1) / 1-2
Adrian Dascălu (34 – pen.), Ionuţ Stanislav (56), Constantin Şomandru (90+2) / Alex Dumitrache (12), Emanuel Creţulescu (53)

AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CSM Târgu Mureş (MS) 2-3 (0-1) / 0-6
Alexandru Afrapt (54), Adrian Lăcătuş (86 – pen.) / Robert Candrea (31), Viorel Ferfelea (72), Mihai Gavriluţă (87 – aut.)

REGIUNEA 4, VEST

AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – AFC Voinţa Lupac (CS) 6-1 (2-0) / 2-0
Bogdan Centea (14), Deian Pecarov (23, 78), Zoran Radu (49), Andrei Hodiş (83), Brian Filimon (89 – pen.) / Alexandru Avramovic (53)

CSO Retezatul Haţeg (HD) – ACS Progresul Pecica (AR) 0-1 (0-1) (foto) / 1-2
Dan Puie (7)

CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ) – CS Strehaia (MH) 3-0 (0-0) / 1-2
Andrei Meliţă (55), Florin Popete (62), Darius Almăjanu (89)

REGIUNEA 5, SUD-VEST

CS Viitorul Dăeşti (VL) – CS Real Bradu (AG) 3-0 (1-0) / 2-1
George Neacşu (11), Ştefan Paşoi (57, 77)

CS Tractorul Cetate (DJ) – ACS Unirea Brânceni (TR) 1-0 (0-0) / 0-0
Cătălin Poienaru (90+2)

AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – CSM Slatina (OT) 1-2 (0-1) / 0-2
Gabriel Enescu (58) / Ovidiu Popescu (3), Bogdan Panait (90)

REGIUNEA 6, SUD

AS Carmen Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL) 1-2 (0-2) / 3-3
Gabby Batchabi (89) / Ştefan Radu (8), Nicuşor Romanescu (13)

ACSO Viitorul Pantelimon (IF) – ACS Recolta Gheorghe Doja (IL) 0-0 / 0-2

CS Blejoi (PH) – CS Mihai Bravu (GR) 6-1 (2-0) / 3-0
Ionuţ Chişi (10), Dănuţ Iancu (33), Cristian Vasile (66, 90+1), Alin Ursu-Budacă (77), Cosmin Lambru (90) / Ciprian Stoica (73)

REGIUNEA 7, SUD-EST

AS Fotbal Team Săgeata (BZ) – ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) 0-3 (0-0) / 1-2
Adrian Grigoraş (56, 90 – pen.), Sorin Frunză (65)

ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN) – CS Viitorul Ianca (BR) nu s-a disputat / 1-5
Gazdele nu au asigurat asistenţa medicală obligatorie

CS Poseidon Limanu-2 Mai (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) 6-1 (3-1) / 2-1
Enis Cogali (9, 60), Sorin Zgubea (18), Alexandru Ţugui (25), Erdinci Cogali (49, 87) / Mihai Buţu (38)

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?
Declaraţia zilei

"Este o dată pe care clubul a avansat-o, este dorința lor. Să nu uităm că au mai fost date, și cu 29, și cu 24, și cu 25, dar nu sunt o certitudine" - Mihail Genoiu, primarul Craiovei 

Sondaj
Cine are dreptate în situația lui Gică Popescu?
Clubul are dreptate, Popescu este un simbol pentru Oltenia
Suporterii au dreptate, trădarea nu se iartă
© Copyright 2008 - 2019 Lupa. Toate drepturile rezervate.