SCMU Craiova, succes la baschet, eşec la volei

Rezultate diferite pentru echipele municipalităţii în meciurile de campionat disputate astăzi. Dacă baschetbaliştii au avut un meci uşor şi s-au impus la scor în Sala Sporturilor "Ion Constantinescu", voleibaliştii au cedat fără set câştigat în deplasare.

Aşadar, baschetbaliştii de la SCMU Craiova s-au refugiat în Valea Vlăicii, deoarece Polivalenta are deja suprafaţa de joc pentru meciul de handbal din Cupa EHF. Elevii lui Rami Hadar s-au impus cu 123-65, pe sferturi: 25-19, 34-17, 33-17, 31-12. Au evoluat pentru gazde: Siriscevic 20 de puncte, Mikulic 19, Reed 18, Aleksandrov 18, Samuels 10, Paasoja 10, Orbeanu 7, Berceanu 6, Ionescu 5, Corneanu 5, Cioi 5. Craiovenii rămân pe primul loc în grupa 7-12 şi vor juca în runda viitoare în deplasare cu Politehnica Iaşi, pe 18 aprilie.

La volei, SCMU Craiova a pierdut cu 3-0 în deplasare cu ACSVM Zalău, pe seturi: 25-23, 25-20, 25-17. Au jucat pentru echipa lui Dan Pascu: Blagojevic, Hohne, Ene, Sippola, Teleleu, Sanchez, Radevic, Olteanu, Milic şi Rosic - libero. Echipa din Bănie este pe locul 5 în grupa 1-6, cu 47 de puncte. Obiectivele rămase pentru craioveni sunt păstrarea locului 5 în campionat şi Final Four-ul Cupei României.

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?

© Copyright 2008 - 2018 Lupa. Toate drepturile rezervate.