Mitriţă, egal cu Răzvan Lucescu în Arabia Saudită

Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, în deplasare, în compania echipei Al Ahli, la care evoluează Alexandru Mitriţă, în etapa a 13-a a campionatului Arabiei Saudite. Mitriţă a fost titular şi a evoluat până în minutul 60, având o mare ocazie în finalul primei reprize.

Răzvan Lucescu a făcut scandal la finalul meciului, reproşându-i arbitrului că nu a dictat un penalty în ultimul minut pentru echipa sa. În schimb, Al Ahli a avut un penalty în minutul 8, pe care l-a ratat Somah.

În clasament, Al Hilal este pe primul loc, cu 26 de puncte, iar Al Ahli este pe 3, cu 23 de puncte.