Liverpool, victorie la limită cu echipa lui Andone

Liverpool se simte bine pe prima poziție din Premier League și visează la un nou titlu după 29 de ani. Echipa lui Jurgen Klopp a învins, scor 1-0, în deplasare, pe Brighton, formație la care evoluează Florin Andone.

Românul a intrat pe teren în minutul 66, fară a avea o prestație notabilă în fața celei mai bune apărări din campionatul Angliei. Unicul gol al partidei a fost marcat de Mohammed Salah, ales cel mai bun jucător al Africii, dintr-un penalty în minutul 50. "Cormoranii" s-au distanțat la 7 puncte de ocupanta locului 2, Manchester City, însă formația lui Guardiola are un meci mai puțin disputat.