Koljic a scos un penalty, la primul meci ca titular pentru naţionala Bosniei

Atacantul Universităţii Craiova, Elvir Koljic, a fost în premieră titular în naţionala Bosniei Herţegovina, în meciul pe care aceasta l-a pierdut, pe teren propriu, la Zenica, scor 1-2,  contra Poloniei, într-un meci din grupa 1 a Ligii A din Liga Naţiunilor. Vârful Ştiinţei i-a luat locul în primul 11 chiar starului Edin Dzeko, iar în minutul 22 a obţinut penalty-ul din care Hajradinovic a deschis scorul.

Polonezii, deşi lipsiţi de Lewandowski, au reuşit să întoarcă rezultatul, prin golurile marcate de Glik (45) şi Grosicki (67).

În minutul 72, Elvir Koljic a ratat o mare ocazie de a egala, el terminând meciul pe teren, chiar dacă a fost introdus în ultima jumătate de oră şi Dzeko.

Koljic a revenit în echipa naţională la un an şi jumătate de când s-a accidentat grav, într-un meci cu Armenia.

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager.