Sport
Goluri multe în județeană. Rezultate și clasament Liga a IV-a Dolj

Liga a IV-a Dolj a ajuns la episodul cu numărul 12 din acest sezon. Etapa aceasta s-a dovedit din nou a fi bogată în goluri. S-au marcat nu mai puțin de 56. 

Podari continuă să conducă cel mai puternic eșalon din județ, după ce s-a impus la Poiana Mare, scor 3-1. Unirea Dăbuleni a făcut instrucție pe teren propriu cu Danubius Bechet, impunându-se cu 5 la 0. Desa a făcut parte din nou  dintr-un meci cu 10 reușite, însă a pierdut pe teren propriu cu Progresul Segarcea, scor 4-6.  10 goluri au fost și la meciul dintre ultimele două clasate, Ostroveni și Calafat. Recolta s-a impus cu 8 la 2, iar calafetenii rămân cu 0 puncte și cu un golaveraj incredibil, 4 goluri marcate și 79 primite.  

 

Alte rezultate din Liga a IV-a:

 

Metropolitan Ișalnița – Unirea Amărăștii de Jos 5-2

CS Cârcea – Viitorul Plenița 6-1

Tractorul Cetate 2 – Viitorul Măceșu de Sus 3-2

Progresul Cerăt – Flacăra Moțăței 6-2

 

Clasament Liga IV-A DOLJ:

 

#EchipaMVEIGMGPP
1JIUL PODARI121020501532
2UNIREA TRICOLOR DĂBULENI121002532630
3METROPOLITAN IȘALNIȚA12912341528
4DANUBIUS BECHET12903452227
5CS CÂRCEA12813471925
6PROGRESUL CERĂT12813372825
7UNIREA AMĂRAȘTII DE JOS12723261623
8VICTORIA PLENIȚA12615252919
9CS DESA12426384014
10PROGRESUL SEGARCEA12327344111
11TRACTORUL CETATE 212327323911
12TINERETUL POIANA MARE12327153011
13VIITORUL MĂCEȘU DE SUS12318253010
14FLACĂR MOȚĂȚEI1221926377
15RECOLTA OSTROVENI1212922475
16DUNĂREA CALAFAT1200124790
Cât face 2+34?
Declaraţia zilei

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager. 

© Copyright 2008 - 2020 Lupa. Toate drepturile rezervate.