FCSB s-a încurcat cu Mediaș! Cum arată clasamentul din play-off după ultimul meci al etapei

Deocamdată, CFR Cluj nu face pași greșiți în lupta pentru al 3-lea titlu consecutiv, dar Universitatea Craiova continuă cursa de urmărire a liderului.

Etapa a 4-a din play-off a început cu meciul dintre Universitatea Craiova și Astra. Giurgiuvenii erau să-i strice debutul lui Cristiano Bergodi pe banca tehnică a „alb-albaștrilor”, însă sclipirea lui Baiaram și pofta de gol a lui Koljic au aduc victoria Științei în minutul 91. Astfel, oltenii s-au impus cu 2-1 și continuă să așteptă un pas greșit din partea CFR-ului. Elevii lui Dan Petrescu și-au făcut meciul ușor la Botoșani, după ce au Deac a reușit o „dublă” în primele minute ale partidei, astfel că ceferiștii nu au scăpat victoria printre mâini. Duminică seara, FCSB a disputat un joc foarte important fața celor de la Gaz Metan Mediaș, însă bucureștenii nu au putut să țină de rezultat. După ce au condus cu 1-0 și 2-1, „roș-albaștrii” s-au văzut egalați de fiecare dată, iar ultimul gol a venit în minutul 94!

După această etapă, dar cu menționarea faptului că Universitatea Craiova și FC Botoșani au de jucat restanța din etapa a 3-a, clasamentul arată astfel:

1. CFR 1907 Cluj 36 puncte

2 Universitatea Craiova  29

3 FCSB  27

4 AFC Astra Giurgiu  25

5 Gaz Metan Mediaș 25

6 FC Botoșani 24

Universitatea Craiova - FC Botoșani se va juca marți, de la ora 20:00, pe stadionul „Ion Oblemenco”.