CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Champions League! Urmează duelul cu Băluță și Stanciu

CFR Cluj a făcut un meci fantastic pe terenul campionilor Scoției, câștigând cu 4-3 în fața celor de la Celtic. Au marcat: Forrest 57, Edouard 61. Christie 75 / Deac 27, Omrani 72, 80, Țucudean 90+4

Campioana României s-a calificat în play-off-ul UEFA Champions League, după un meci fantastic. Deac a deschis scorul în minutul 27, însă scoțienii au întors rezultatul în minutele 57 și 61 prin Forrest și Edouard. Omrani a egalat la 2, însă Celtic a preluat din nou conducerea. Christie a marcat în minutul 75 și gazdele se vedeau deja calificați. Omrani a marcat din nou, iar tabela a fost stabilită prin atacantul George Țucudean care a marcat la ultima fază printr-un lob perfect.

CFR Cluj va înfrunta în play-off pe Slavia Praga, campioana Cehiei, echipă la care joacă românii Nicolae Stanciu și Alexandru Băluță, fost jucător al Științei. Totuși, dacă vor fi eliminați de Slavia, clujenii sunt calificați automat în grupele UEFA Europa League.

Celtic: Bain - Elhameds, Ajer, Simunovic - McGregor, Brown (cpt.), Ntcham, Forrest - Christie, Edourd, M. Johnston (Morgan 73)

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora (cpt.) - Djokovic, Bordeianu, L. Aurelio (Păun 77) - C. Deac, M. Rondon (Ţucudean 46), Omrani

Care sunt majusculele din cuvântul : LupaMea?

© Copyright 2008 - 2019 Lupa. Toate drepturile rezervate.