Bayern, victorie pentru al 8-lea titlu consecutiv! Gol superb în disputa cu Dortmund

Bayern Munchen a făcut un pas important în ceea ce privește câștigarea titlului, după ce a învins-o pe rivala Borussia Dortmund, scor 1-0. Unicul gol a fost înscris de Joshua Kimmich.

Lipsită de aportul fanilor, Borussia a pierdut derby-ul cu Bayern, însă „galbenii” au reclamat un penalty neacordat în repriza secundă. Joshua Kimmich a reușit singurul gol al meciului, în minutul 43, după un lob superb de la marginea careului. Echipele au arătat un ritm bun, cu faze de joc și ocazii la ambele porți, însă scorul a rămas doar 1-0 pentru bavarezi. Bayern are 7 puncte avans în fruntea campionatului și se îndreaptă spre al 8-lea titlu consecutiv.

Borussia Dortmund: Burki, Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro, Hakimi, Delaney, Dahoud, Brandt, Hazard, Haaland
Rezerve: Hitz, Balerdi, Can, Gotze, Morey, Reyna, Sancho, Schmelzer, Witsel
Antrenor: Lucien Favre

Bayern Munchen: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies, Kimmich, Goretzka, Coman, Muller, Gnabry, Lewandowski
Rezerve: Ulreich, Meier, Cuisance, Hernandez, Mai, Martinez, Odriozola, Perisic, Zirkzee

Câţi ani are o persoana care isi serbeaza majoratul?

„Clar, cartele electronice RAT nu vor fi disponibile la toate punctele din Craiova pentru că, de exemplu, în unele zone, ni se sparge toneta și de două ori pe seară.  Vor fi disponibile în zonele centrale, cu trafic, ca să ne protejăm și noi”- Sorin Manda, City Manager.