Al doilea eşec consecutiv acasă pentru voleibaliştii Craiovei

Ca şi în derby-ul cu Steaua, de acum o săptămână, partida echipei de volei masculin a Craiovei contra Arcadei Galaţi a avut seturi strânse, dar şi de această dată elevii lui Dan Pascu au ieşit de pe teren fără niciun punct, după 2 ore şi 15 minute de joc. Deşi a condus cu 1-0, după 26-24, SCMU Craiova a pierdut cu 1-3, cedând următoarele seturi cu: 23-25, 26-28, 23-25.

În ultimul set, craiovenii au avut 21-18 şi 22-21, dar pe final au cedat din cauza unor erori la serviciu şi pe atac. Au evoluat pentru echipa din Bănie: Blagojevic, Ene, Hohne, Radevic, Milic, Sippola, Sanchez, Teleleu şi Rosic - libero.

După 21 de meciuri, SCMU Craiova este pe locul 6 în clasamentul Diviziei A1, cu 36 de puncte, iar următorul meci, ultimul din sezonul regulat, îl va susţine tot pe teren propriu, cu CSM Bucureşti, la sfârşitul săptămânii viitoare.